92240 Tachikawa Ki-94-II

1:72

Historie tohoto letounu se začala psát někdy v polovině roku 1942, kdy se firma Tachikawa začala zajímat o armádní zakázku na výrobu těžkého výškového stíhacího letounu se silnou palebnou výzbrojí. Zadání projektu požadovalo letoun, který bude schopen dosáhnout rychlosti kolem 800 km/h s doletem do 3000 km. Firma Tachikawa tedy přistoupila na vypracování projektu a to z důvodu značných zkušeností ve výrobě právě takovýchto typů letounů.Projekt Ki-94-I byl velice zajímavou konstrukcí. Read more

In stock

22,50 €

Producer: RS Models

Description

3 obtiskové varianty:

 

1. Ki-94-II of the Akeno Flight Training Division, Japan late 1945 /alternate marking/

2. Ki-94-II of the 102nd Hiko Sentai, Miyakanojo East airfield, Japan late 1945 /alternate marking/

3. Ki-94-II of the 244th Sentai, Chofu air-base, Japan, October 1945 /alternate marking/

 

Celokovový letoun se skládal ze dvou gondol, mezi které umístnili konstruktéři vlastní trup letounu, ve kterém měla být umístněna přetlaková kabina pro pilota a dva silné 2-hvězdicové motory typu Mitsubishi Ha-221 Ru a výkonu 2200 koní. m Každý z nich měl pohánět nastavitelnou čtyřlistou vrtuli. Jednu tlačnou a druhou tažnou. Byl plánován zatahovací tříkolový podvozek s předním kolem. Výzbroj se měla skládat z dvou kanónů typu Ho-203 ráže 37 mm umístněných v gondolách pod křídly anebo dvou kanónů typu Ho-105 ráže 30 mm umístněných v křídle. Letoun mohl také nést pumy a celkové váze do 1000 kg, umístněných na závěsech pod trupem anebo na závěsech pod křídly. Na konci roku 1943 byla postavena dřevěná maketa ve velikosti 1:1, ale práce na projektu byly pozastaveny a to z důvodu možné technické poruchovosti stroje. Navíc bylo málo pravděpodobné, že by letoun dosahoval hodnot požadovaných projektem.

Additional information

Category: 1:72 Scale
Decal variants: Japan
Discussion 0

No comments

New comment

92240 Tachikawa Ki-94-II
92240 Tachikawa Ki-94-II

22,50 €

New comment

Captcha

i

Login

Forgotten password

Privacy preferences
We use cookies to enhance your visit of this website, analyze its performance and collect data about its usage. We may use third-party tools and services to do so and collected data may get transmitted to partners in the EU, USA or other countries. By clicking on 'Accept all cookies' you declare your consent with this processing. You may find detailed information or adjust your preferences below.

Privacy declaration

Show details
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Login

Forgotten password

Product has been added to the cart
Continue shopping Order