92257 XP-79B Flying Ram

1:72

19,34 € 26%
Northrop XP-79 Flying Ram byl ambiciózní americký projekt stíhacího samokřídla, s proudovým pohonem, vyvíjený firmou Northrop. Typ měl ničit nepřátelské letouny taranem a obsahoval několik novátorských konstrukčních řešení. Pilot letoun řídil v pozici vleže na břiše a tak měl lépe snášet vysoká přetížení během bojových manévrů. Read more

Temporarily unavailable

19,34 € incl. VAT Discount 5,03 €

14,31 €

Producer: RS Models

Description

3 obtiskové varianty:

 

1. XP-79B Flying Ram, prototype, Muroc dry lake, September 1945

2. XP-79B Flying Ram, RE Farnborough, 1946 (alternate marking)

3. XP-79B Flying Ram, USA Home defence, Alaska 1946 (alternate marking)

 

Skořepinová konstrukce byla namísto z hliníku vytvořena z lehčího hořčíku (magnézia). Jack Northrop v roce 1942 navrhl projekt XP-79 jako vysoce výkonné stíhací samokřídlo s raketovým pohonem, které mělo dosáhnout až rychlosti zvuku. Koncepce byla podobná německému Messerschmittu Me 163. V lednu 1943 USAAF objednalo stavbu tří prototypů. Pro otestování aerodynamické koncepce byly vyrobeny tři kluzáky. První s označením MX-324 poprvé vzlétl 5. července 1944 ve vleku za letounem Lockheed P-38 Lightning. MX-324 při letu použil raketové motory a stal se prvním americkým letounem, který letěl na raketový pohon.

Additional information

Category: 1:72 Scale
Decal variants: USA, Great Britain
Discussion 0

No comments

New comment

New comment

Captcha

i

Login

Forgotten password

Privacy preferences
We use cookies to enhance your visit of this website, analyze its performance and collect data about its usage. We may use third-party tools and services to do so and collected data may get transmitted to partners in the EU, USA or other countries. By clicking on 'Accept all cookies' you declare your consent with this processing. You may find detailed information or adjust your preferences below.

Privacy declaration

Show details
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Login

Forgotten password

Product has been added to the cart
Continue shopping Order